Şifresiz Hizmet Dökümü

Şifresiz hizmet dökümü‘ne insanların çok fazla tercih ettiği yöntemlerden biri olmaktadır.  Şifresiz olarak gerçekleştirilen bu işlem için gerekli olan tek şey T.C kimlik numarası olmaktadır. T.C kimlik numarası kullanılarak hizmet dökümü internet aracılığı ile elde edilmektedir.
Eski dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gidilmektedir. Daha sonra sıra alınmaktadır. Kurum da görevli olarak çalışanlarla yüz yüze görüşülmektedir. Daha sonra sonuçlar alınmaktadır. Şimdi ise  şifresiz hizmet dökümü ve ya e-devlet şifresi kullanılarak hizmet dökümü alınmaktadır. Çok kısa bir süre önce uygulanmaya başlanan şifresiz hizmet dökümü büyük bir yoğunlukla kullanılmaktadır. Şifresiz hizmet dökümü için uyruk, T.C kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olunan il, cilt numarası, doğum yılı ve site tarafından verilen güvenlik kodu gibi gerekli bilgiler doldurularak bu hizmetten yararlanılmaktadır.

Yaşadığımız dönem de insanlar işlerini ya başkalarına yaptırmakta ya da başlarına yaptırmak için uğraşmakta, işlerini yapacak adam aramaktadırlar. Çünkü bu tür işlerin arkasından koşmaları gerekmektedir. Yorucu ve sıkıcı olacağını bildikleri için mutlaka birilerine yaptırmaktadırlar. Fakat kısa bir süre önce uygulanan  şifresiz hizmet dökümü sayesinde insanlar internet üzerinden pratik ve en hızlı şekilde işlerini halletmektedirler. İşlerini yaptırmak için adam aramaktan vazgeçmektedirler. Çünkü internetin sağladığı kolaylıktan faydalanmaktadırlar. Tabi ki internet üzerinden bu tür işleri yapmayanlar da bulunmaktadır. Bu kişilerin en büyük endişesi de güvenilirlik olmaktadır.

SSK ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ ALAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan SSK Sorgulama başlıklı makalemizde 4a hizmet dökümü, ssk ve ssk hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

  Aralık 11, 2015 - 12:10 am
  RAHMİ ÇETİN

  2000 YILI SONRASI EMEKLİ OLANLARA İNTİBAK YASASI KANUNU NASIL SONUÇLAANDI

  Aralık 28, 2015 - 5:47 pm
  tahsin yazgan

  şifresiz ssk sorgulaması yapamadım e devlet şifresi istiyor neden acaba?

   Aralık 28, 2015 - 7:11 pm
   admin

   Tahsin bey edevlet şifresi ile ssk hizmet dökümü alabilyorsunuz artık.

  Ağustos 28, 2016 - 1:17 pm
  ali guldali

  16/04/1997 ise giris tarihim 4800 gumum var dogum tarihim 01/01/1975 yeni cikan yasa gore ne zaman emekli olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir