Sabıka Kaydı Sorgulama

İşe başlamadan önce istenen belgelerin arasında olan sabıka kaydı belgesi artık e devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet Sabıka Kaydı İnternet üzerinden artık her hangi bir sabıka kaydı olup olmadığını ve ya sicile işlemiş bir dosya hakkında bilgi almak için e devlet sistemini kolay bir biçimde kullanabilirsiniz. Sabıka kaydınızın olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki linkimizi tıklayınız.

 E devlet sistemine geçilene kadar Sabıka kaydını takibi uzun zaman ve uğraşlar gerektiriyordu. Kuruma gitme evrak sırasında bekleme gibi birçok işlemden sonra istenilen belge temin edilebiliyordu.Artık bu durum değişti ve E–devlet kapısı na geçilmesi ile birlikte sabıka kaydına da e devlet uygulaması kullanılarak ulaşılabiliyor. Sabıka kaydı hayatın bir çok alanında örneğin birçok kamu ve kuruluşlarında ve iş başvurularında kişilerden talep edilmektedir. Bu gibi talepler için genel olarak resmi olarak ıslak mürekkep olması gerekmekteydi. E devlet sistemi uygulamasını kullanabilmek için başta T.C. kimlik no ve e devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. Artık bütün tc vatandaşlarının nüfus cüzdanlarında herkesin nüfus cüzdanında T.c kimlik numarası bulunuyor ama bu e devlet sistemini kullanmak için yeterli değil e devlet şifresine de ihtiyacınız var. e devlet şifrenize sahip olabilmek ve bunu e devlet işlemlerinde kullanabilmek için yapmanız gereken size en yakın ptt şubeşine bizzat müracaat ederek e devlet şifresi talep etmektir. Ptt şubelerinden almış olduğunuz e devlet şifresi ile vereceğimiz link i kullanarak e devlet sistemine girişinizi yapıp talep ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. . E devlet sistemine girdikten sonra sabıka kaydınıza ulaşmanız için aşağıdaki linkimizi tıklayınız.

Sabıka Kaydı Sorgulamak İçin lütfen tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Bağkur 4B Emekli Maaş Sorgulama başlıklı makalemizde 4B Emekli Maaş Sorgulama, 4B Emekli Maaşı Sorgulama ve Bağkur Emekli Maaş Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir