E Devlet ssk sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) belli bir süreliğine vatandaşa ssk sorgulama işlemlerini e devlet sistemi üzerinden e devlet şifresi ile yaptırdı. Fakat e devlet şifresi problemleri ortaya çıkınca bu sistemden vazgeçip kendi resmi siteleriniz üzerinden bu hizmeti sunmaya başladılar. Aşağıda size e devlet şifreli ssk sorgulama  ve edevlet şifresiz ssk sorgulama olmak üzere iki şekilde ssk sorgulama yani ssk sigorta gün sayınızı öğrenebileceksiniz.

 

E Devlet ssk sorgulama İçin TIKLAYINIZ.

E Devlet şifresi ile SSK Sorgulaması yapabilmek için PTT şubelerinden 2 tl karşılığında kimlik ile e devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra yukarıdaki linki tıklayarak giriş yaptıktan sonra Hizmet dökümü 4A’da aradığınız herşeyi bulabileceksiniz. Emeklilik prim gün sayısı, ssk sigorta sorgulama, sgk prim sorgulama vs….

E Devlet Şifresiz SSK Sorgulama için TIKLAYINIZ.

Şifresiz ssk sorgulaması daha pratik  ve basit bu işlem şu şekilde yapılmaktadır. Yukarıda e devlet şifresiz ssk sorgulama için tıklayınız linkine giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra tc kimlik no, aile sıra no, doğum tarihi gibi basit soruları kutucuklara yerleştirdikten sonra sorgulama yapabilirsiniz.

E Devlet ssk sorgulama işlemlerin elektronik ortamda yapılması vatandaşı çok rahatlattı. Lütfen şifrenizi ve tc kimlik bilgilerinizi kimse ile paylaşmayınız.

Bir önceki yazımız olan Yeşil kart süresi uzatmak başlıklı makalemizde yeşil kart, yeşil kart nasıl uzatılır ve yeşil kart süresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir