E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-devlet - 01.01.2014 - , ,

E-Devlet SRC Sorgulama Nasıl Yapılır ?, Src Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır ?, İnternetten Src Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sistemi sayesinde birçok sorgulama ve hesaplama işlemini zahmetsizce yapabilirsiniz. E-Devlet SRC sorgulama da bu işlemlerin arasına girmektedir. E-Devlet uygulamasında sadece bu işlemi değil bunun yanında emeklilik hesaplama, araç sorgulama, borç sorgulama gibi birçok işlemi de yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet src sorgulamanın nasıl yapıldığını gereken bilgilerin neler olduğunu detaylı olarak vereceğiz.

E-Devlet SRC Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet SRC sorgulama için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer şifreniz yoksa PTT şubelerinden herhangi birine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvuru sonrasında 2 TL ödeyerek E-Devlet şifrenize sahip olabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra yapmanız gereken işlemleri aşağıda maddeler halinde sıraladık. Vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek E-Devlet SRC sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yazının altında size vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfanın en üst kısmında ”Kurumlar” seçeneği vardır. O seçeneği seçiniz.
  • ”Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı” bölüme geliniz.
  • ”Mesleki Yeterlilik İşlemleri” kısmından ”Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama” seçeneğine giriniz.

Yaptığınız işlemlerden sonra E-Devlet SRC sorgulama için gerekli uygulamaya ulaşacaksınız. Bu uygulamada kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirdikten sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Ardından sisteme giriş yapınız. Böylece işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet SRC Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan E Yolluk Sorgulama başlıklı makalemizde devlet memurları, e devlet şifresi ve e yolluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>