E Devlet İkametgah Değiştirme

E devlet ikametgah değiştirme

E-Devlet uygulaması ile birlikte devlet vatandaşa bir çok hizmet sunmaktadır. Bu uygulamalardan bir yenisinide sitemizden siz okurlarımıza sunmaktayız. Edevlet sisteminin sunmuş olduğu hizmetlerden birtanesi de ikametgah değiştirme bildirgesi bi de yapabilecek olmamızdır. İkametgah adresimiz değiştiği zaman bunu devlet kanali ile resmi olarakta yapmamız gerekir. Yeni bir yere taşındığınızda en geç 20 gün içinde adres değişikliği yapmanız gerekir. E-Devlet ikametgah değişikliği ile de bu tür işlemlerinizi yapmak çok kolaydır. Biz size detaylı bir şekilde nasıl yapılacağını anlatacağız.

E-devlet adres değişikliği yapabilmek için e devlet sistemi kullanıcısı olmanız ve  E-devlet şifreniz olması gerekir. Eğer e-devlet şifresi olmayan vatandaşlar edevlet şifrelerini  PTT şubesine giderek başvuruda bulunmalısınız. Başvurduktan sonra size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir. Bu şifre ile yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine giriniz ve kimliğinizi doğrulayınız. Karşınıza gelen sayfada E-devlet şifresi kısmına girip e-devlet şifrenizle birlikte T.C kimlik numaranızı giriniz. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra E-devlet adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

 Edevlet Adres Değişikliği için tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Sabıka Kaydı Sorgulama başlıklı makalemizde adli sicil kaydı, adli sicil kaydı alma ve adli sicil kaydı nerden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir