E Devlet Girişi

E devlet Girişi

E – devlet ile devlet vatandaşlara tek bir portal üzerinden hızlı , güvenilir bir hizmet vermeyi hedeflemektedir. E devlet Girişi yapıldıktan sonra devlet kurumlarının birçok hizmetine ulaşım imkanına ulaşılmaktadır.

E – devlet girişi için şifre, mobil imza ya da elektronik imza adı verilen giriş yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemler sayesinde e – devlet girişi yapılabilmekte ve portal üzerinden hizmet vermekte olan kurum ve kuruluşların hizmetlerine erişim sağlanabilmektedir.

 E devlet Girişi Nasıl Yapılır ?

E – Devlet giriş için öncelikli olrak e devlet şifresi almak gerekmektedir. Devlet e devlet şifresi verme hizmetini PTT kurumları ile vermektedir.

PTT den vatandaşlar edevlet şifrelerini kimlik belgeleri ile bizzat başvuru yapmak zorundadırler ve ptt ye 2tl bu hizmetin bedeli alınmaktadır.

Edevlet şifresi ve tc kimlik numarası ile birlikte giriş yapılabilmektedir. Ptt den alınan edevlet şifresinin kaybedilmesi durumunda tekrar e devlet şifresi alma hakkınız vardır fakat bu sefer 4 tl ücret ödemek gerekmektedir.

E DEVLET GİRİŞİ için Tıklayınız….

Bir önceki yazımız olan Tc Kimlik Kartı Nedir? başlıklı makalemizde tc kartı nedir, tc kimlik kart sorgulama ve tc kimlik kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

  Ocak 25, 2015 - 7:14 pm
  Tahir Coşkun

  edevlet’in Türk Halkına çok yararlı olacağı inancıdayım.

  Şubat 17, 2015 - 8:31 am
  Sitem Aladağ

  şifremi unuttum bilgilerimi girdiğim halde sistemde görünmüyorsunuz denmektedir oysa benim e-devlet kaydım vardır bunun sebebini öğrenmek istiyorum

  Şubat 17, 2015 - 11:40 am
  tahir İNCE

  emekli maaşı ne kadar alabilirim

  Mayıs 9, 2015 - 2:00 pm
  ekrem unal

  Emekli maas ve kesintileri

  Ağustos 30, 2015 - 4:36 pm
  AYDIN

  SSK KAÇ GÜN OLDUGUNU ÖGRENMEK İSTİYORUM

  Kasım 3, 2015 - 1:48 pm
  turanyesir

  yeniliklere devam

  Mart 3, 2016 - 5:48 pm
  Hasan Cahit Abay

  E Devlet vatandaşları bilgilendirmek adına katkısının olacağını düşünüyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir