E devlet adres değişikliği bildirgesi

E devlet Girişi

E-Devlet sistemi devletin vatandaşlara sunmuş olduğu ve hem maddi hem zaman açısından vatandaşlara çok büyük hizmet sunmaktadr. Edevlet sisteminin sunmuş olduğu hizmetlerden birtanesi de adres değişikliği bildirgesi bi de yapabilecek olmamızdır.

İkametgah adresimiz değiştiği zaman bunu devlet kanali ile resmi olarakta yapmamız gerekir. Yeni bir yere taşındığınızda en geç 20 gün içinde adres değişikliği yapmanız gerekir.

E-Devlet adres değişikliği ile de bu tür işlemlerinizi yapmak çok kolaydır. Biz size detaylı bir şekilde nasıl yapılacağını anlatacağız.

Adres Değiştirme

E-devlet adres değişikliğini yapabilmek için edevlet sistemi kullanıcısı olmanız ve  E-devlet şifresi olması gerekir. Eğer e-devlet şifresi olmayan vatandaşlar edevlet şifrelerini  PTT şubesine giderek başvuruda bulunmalısınız. Başvurduktan sonra size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir.

Bu şifre ile yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine giriniz ve kimliğinizi doğrulayınız. Karşınıza gelen sayfada Edevlet şifresi kısmına girip e-devlet şifrenizle birlikte T.C kimlik numaranızı giriniz.

Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra E-devlet adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

 Edevlet Adres Değişikliği tıklayınız…..

Bir önceki yazımız olan E-devlet Adres değişikliği başlıklı makalemizde adres değişikliği nasıl yapılır, adres sorgulama ve E-devlet adres değişikliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir