Bimer Başvuru Sorgulama

Bimer Sorgulama

Başbakanlığın vatandaşa sunmuş olduğu hizmetlerden bir taneside bimerdir.Vatandaşlar BİMER sayesinde işleriniiyi yapmayan tüm başta e devlet memurları olmak üzere devlet kurumlarını,vakıfları,vatandaşa verdiği hizmet noktasında eksik yanlış gördüğü kuum ve kuruluşları rahatlıkla şikayet edip yapılan usulsüzlüklerin ortadan kalkması için gerekli işlemlerin başlatılmasını sağlayabilir.

Bimer Başvuru Sorgulama

Vatandaşlarımız Bimer’e yapmış oldukları başvurularını takip edebilecektir.Bimer başvurularının neticesini iki yoldan öğrenebilirler.Başbakanlık sisteminden bimer başvurusu sorgulamasını yapabilecekleri gibi edevlet sistemini kullanarakta bimer sorgulama eticesini öğrenebilirler.Edevlet sistemini kullanarak sorgulama yapacak vatandaşların edevlet sistemine başvuru yapmış olmaları gerekmektedir.

Alo Bimer Hattı

Bimer şikayet sorgulama hizmeti ile birlikte bildirilmiş şikayet edilmiş olayların ne durumda olduğu,nasıl bir çalışma yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz.Bimer şikayet sorgulama yapmak için TC numaranız ve şikayet başlangıcında size verilen başvuru sayısını girip sorgula butonuna basmanız yeterlidir.

BİMER Şikayet Sorgulama Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan E Devlet Şifresiz SSK Gün Sorgulamak başlıklı makalemizde sosyal devlet, sosyal devlet işleyişi ve Sosyal devlet nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

  Mayıs 12, 2015 - 3:42 pm
  asıye kayar

  deyerlı sorumlular devlet su işlar sulama koparatıfı cıfcılere sezon başından sonuna kadar sulama ücretı verılırdı şimdi sezonbaşından ıtıbaren ucret ödemeden su verılmıyecegıni söylediler cifcinasıl sulama yapacak parıyı nerden bulacak sezonluk olan narenciye bahçe susuzlıktan kurusun mu bumu cifci kalkındırma lütfen sorunlarımıza cevap verın saygılarımla

  Mayıs 16, 2015 - 9:49 pm
  Nazım POYRAZ

  Muğla milas selimiye hisarcık mahallesinde su saatlerinde vatandaşlara sol partililerden su parasını yarı’ya düşültülüp,sağ partililerden ise iki katı alınmaktadır bu durumun düzeltilmesini arz ederim

  Ağustos 18, 2015 - 5:32 am
  Nefise Bağlama

  Bitki koruma Ürünleri Bayilik sınavında..B kitapçığından 15. soru: 3 kere yıkayıp delip geri dönüşüme atmak doğru deniliyor..Diğerleri yasakmış ama köylerde tarla kenarlarında bu yok,çiftçi yakıyor ya da gömüyor..Yaptırımı ne ..Çelişkili..12. soru:Kontroller yönetmelikte belirtilmiyor..2 görevli kont.eder ..Diğer kont. ilk olarak eksiklere bakarlar deniliyor..Çelişkili..Barkod uygulaması 25.soru:Bayi ve toptancılar için zorunluysa kontrolünü kim yapıyor..İl müdürlüğünce onayı zorunlu değilmiş çünkü çelişkili..45.soru: Tahmin-Erken uyarıda Etkili Sıcaklıklar nasıl önemsiz..Çelişkili..Glyphosote İPA: 34.soru..Elmada dikkatli kullanılmazsa zararlıdır..Dikkatli ibaresi olmalıydı..
  Elme pamuklu biti: Bakanlığın çiftçiye dağıttığı kitapçıkta en hasas çeşit,starking,dayanıklı olanlar Golden ve Amasya misket yazıyor yanlış..
  50.soru:Çiçek monilyası nedir ki,monilya varsa bordo bulamacı kullanılır ancak çiçek döneminde kullanılmaz..Diğer şıklar içinde geçerlidir..Monilya çiçek dönemi denilse doğru..Çelişkili yanlış sorulmuş..Mağdur olduk..Gereği yapılmasını istiyoruz..
  Hem Ankaya gelerek maddi hem de o kadar Latinceyi ezberleyerek manevi yönden mağduruz..Bilgilerinize…

  Kasım 3, 2015 - 2:50 pm
  şinasi

  Ben şinasi kırkbeş yaşındayım fakat bimer’e bimeri şikayet etmek istiyorum.

  Nisan 9, 2016 - 8:15 pm
  rıdvan

  bi konuda yardımcı olmanızı isteyecem. ilginize teşekkür ederim şimdiden….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir