4C Emekli Sandığı Maaş Hesaplama

Emekli Sandığı 4C Maaş Hesaplama, Emekli Sandığı Maaş Hesaplama, Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

Emekli Sandığı Emekli aylığı bağlanması gereken kamu çalışanlarının, görevlerinden ayrıldıkları tarihte, emekli keseneğine esas aylığı veya ücretleri tutarı ile bu tarihe kadar kazanmış oldukları fiili ve itibari hizmet müddetleri toplamı üzerinden aylık bağlanmaktadır.Emekli Sandığı emekli aylığı işlemi için Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde, Emekli Sandığı emekli aylığını online olarak öğrenebilirsiniz.

Sgk.gov.tr adresinden Emekli Maaşı Hesaplama işlemi için, Öncelikle bordronuzdaki bilgileri kutucuklara yazarak emekli maaşınızı hesaplayabiliriz. Yani her memur derece ve kademesini kutucuklara yazabilir. Ayrıca, ek göstergenizide bordronuzdan öğrenebilirsiniz. Yine kıdem yılınız da bordronuzda yer almaktadır. Yani özetle kutucuklara yerleştireceğiniz bütün bilgiler bordronuzda yer almaktadır.Bu veriler kutucuklara girildikten sonra karşınıza hesapla butonu çıkacaktır. Hesapla butonuna bastıktan sonra ise ne kadar emekli maaşı ve ikramiye alacağınız ortaya çıkacaktır.Siz de hem emekli olacağınız yaşınızı, sürenizi ve emekli maaşınızı ve ikramiyenizi hesaplayabilirsiniz.  Sadece açılacak ekranda derece, kademe, ek gösterge, hizmet yıl, hizmet ay, kıdem yılı,kıdem yılı,unvan ve makam göstergesi bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir.Böylelikle emekli sandığı emeklilik hesaplama yapabilirsiniz.

Hesaplama yapabilmek için diğer bir yöntemde e-devlet şifresi ile sorgulama yapmaktır.Sorgulamaları yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. E-Devlet şifresi almak için PTT’ye TC Kimlik numaranızı içeren kimlik kartınızla gidip 2 TL ödemeniz gerekiyor. E-devlet şifresini aldıktan sonra emekli sandığı emekli maaşı hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK Sigorta Sorgulama başlıklı makalemizde 4a hizmet dökümü, ssk ve ssk hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir